1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Znamiona dysplastyczne
Wielki strach

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 42754

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-10-17, 18:52   Temat: Znamiona dysplastyczne
Mysle, ze w swiadomosci wielu ludzi czerniak to choroba, ktora sie nie zdarza....jest ewenementem....a skad tyle osob w tym Dziale?:( ja wczoraj usuwalam znamie, brodawke, wlokniaka i usyszalam od chirurga: ja bym tego nie badala, szkoda pieniedzy....wyglada niewinnie...teraz czekam na wynik, bo ja oczywiscie badam! Zobaczymy co bedzie...niepokoj jak zawsze:(
  Temat: Znamiona dysplastyczne
Wielki strach

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 42754

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-10-17, 15:44   Temat: Znamiona dysplastyczne
Nooki... a ja spotykam sie tez czesto ze zdziwieniem dermatologa, gdy pokazuje mu malutkie znamie barwnikowe... i zawsze slysze takie slowa: niebezpieczne znamiona to znamiona powyzej 6 mm... takie malenstwa sa bezpieczne.... to ja sie pytam co z tymi osobami, a jest ich na forum wiele... ktore usunely znamiona 2 mm, 3 mm i to byly czerniaki! Powalaja mnie te stereotypy... te podrecznikowe 6 mm! Badam male i duze... wycinam jak mnie niepokoi cokolwiek... nie chce sie kiedys zastanawiac gdzie popelnilam blad i kiedy cos przeoczylam....
  Temat: Znamiona dysplastyczne
Wielki strach

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 42754

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-09-30, 10:18   Temat: Znamiona dysplastyczne
Zazdroszcze postawy:) ja w srode wycinam jedno...tydzien czekania...zeby zaczac zyc normalnie. Pozdrawiam.
  Temat: Znamiona dysplastyczne
Wielki strach

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 42754

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-09-29, 22:34   Temat: Znamiona dysplastyczne
Czyli takie jak ogladalam w necie, rudawe, nierowne krawedzie...niekoniecznie czarne....ja mam jedno jeszcze, ktore mnie niepokoi...bo jest nierwno wybarwione, z ciemnym, prawie czarnym punktem. Bylo badane dermatoskopem dwa razy i raz wideodermatoskopie wykonal dermatolog i niby bezpieczne, ale tak jak pisalam w poscie wczesniej, zadne badanie in vivo nie daje pewnosci wiec zamiast na nie nerwowo spogladac wytne je...tylko to czekanie na wyniki, masakra! samo wycinanie mnie nie boli i nie sprawia zadnego problemu, tylko tak jak wspomnialam...czekanie na hist.pat. to jest tragedia...slabo sobie z tym radze....ja robie badania prywatne, nie mam sily czekac na wizyty na NFZ, przypuszczam, ze video panstwowo bym w SZczecinie nie zrobila...prywatnie mozna wykonac to badanie tylko w dwoch gabinetach dermatologicznych! Na 500 tys. mieszkancow tyko dwa aparaty do videodermatsokopii!
  Temat: Znamiona dysplastyczne
Wielki strach

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 42754

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-09-29, 22:10   Temat: Znamiona dysplastyczne
Ale te dysplastyczne sa b. charakterystyczne? Oczywiscie teoretycznie wszystko wyczytalam w necie, ale chcialabym, zeby mi Ktos kto takie mial ( ma) moze troche przyblizyl temat...ja jedno wycielam, bo mi jeden dermatolog powiedzial, ze dysplastyczne i moze sie zmienic, bylo regularne, okragle, male, ok. 2 mm. tylko wielokolorowe, brazowe, ciemno brazowe, a nawet mialo maly punkcik czarny. Inny dermatolog powiedzial, ze zwykle, bezpieczne znamie barwnikowe. Wycielam dla swietego spokoju...okazalo sie brzeznym....i tak sie zastanawiam nad tymi dysplastycznymi...te, ktore wycielas to rozumiem, ze troche z podpowiedzi chirurga? Dermatoskop wazna sprawa, ale jak czytam, ze ma 90 % czulosci ( tzn. badanie) ...to mysle....jednak 10 % osob wychodzi z czerniakiem, ktorego lekarz nie zdiagnozowal:(
  Temat: Znamiona dysplastyczne
Wielki strach

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 42754

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-09-29, 21:48   Temat: Znamiona dysplastyczne
Nooki, mam pytanie...jesli piszesz, ze chcesz sie zapisac do dermatologa a wczesniej wycinasz znamie tzn. ze polecil Ci lekarz wczesniej jego wyciecie? Czy wycinasz bez konsultacji, bo Ci sie nie podobaja? Czy Twoje wyciete znamiona dysplastyczne byly wyjatkowo ciemne? Czy wyjatkowo nierowne? Jakim " algorytmem" sie poslugujesz wycinajac je? Pozdrawiam.
  Temat: Znamiona dysplastyczne
Wielki strach

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 42754

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-07-23, 21:43   Temat: Znamiona dysplastyczne
Ja nie wierze w " oko " zadnego lekarza tylko dermatoskop, u mnie tez mialo byc dysplastyczne, a wyszlo brzezne...wiec dopoty nie ma hist.pat. nic nie wiadomo....ja mam dylemat co robic...umowilam sie na docinke, ale dopiero na 3 sierpnia, denerwuje sie, bo strasznie jest czekac na wyniki, ale jeszcze gorzej na zabieg. Ty masz juz ta ulge, ze wiesz ze nie masz " tego" w sobie...mam nadzieje, ze bedzie dobrze, bede trzymac kciuki.
  Temat: Znamiona dysplastyczne
Wielki strach

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 42754

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-07-23, 21:15   Temat: Znamiona dysplastyczne
A czemu to Cie bardzo niepokoi? Było badane dermatoskopem?
  Temat: Znamiona dysplastyczne
Wielki strach

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 42754

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-07-23, 21:01   Temat: Znamiona dysplastyczne
Jak sie boisz...to ganiasz i szukasz odpowiedzi na nurtujace Cie pytania....pocieszenia, wsparcia...fajnie, ze Ci sie udalo:) ja mialam wyciete znamiona, wyszly lagodne, no prawie..bo jedno brzezne, ale b.plytkie ciecia..wiec mimo wszystko bede je poszerzac? Moja historia opisana w watku o biopsji scinajacej...
  Temat: Znamiona dysplastyczne
Wielki strach

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 42754

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-07-23, 20:57   Temat: Znamiona dysplastyczne
Czy Nooki to Janinka?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group